Nagrajenci

Galerija nagrajenih del

 

Letošnja žirija je bila navdušena nad količino dobrih oblikovalskih del v Sloveniji. “Kultura zelo očitno spodbuja oblikovanje,” je dejal eden od članov žirije. “Presenetljivo je, da v vsej skupini ocenjevanih del skoraj nobeno ni bilo ‘slabo’. Tudi najnižja raven je zelo visoka.”

Seveda pa so bila med najboljšimi res odlična oblikovalska dela. “Najboljša dela se resnično lahko merijo s svetovnim vrhom. Naročniki in končni uporabniki del teh oblikovalcev naj se zavedajo, da je slovensko oblikovanje resnično na vrhunski ravni,” je menil drugi član žirije.

Preberite obrazložitve žirije za vsa nagrajena dela.

Galerija del, ki so prejela pohvalo žirije

Seznam nagrajenih del

Velika Brumnova nagrada

 

  • Dnevnikov objektiv, naslovnice (serije)

 

O-F: Tomato Košir

AD: Samo Ačko (art direktor časopisa Dnevnik)

Avtor stare naslovnice Objektiva: Ranko Novak

soavtorji pri posameznih naslovnicah:

F: Katja Žerko, Dnevnik

T: Zdravko Duša

U: Miran Lesjak

TI: Katja Brezočnik

D: Tjaša Zajc, Kapetan & Zoran Srdič Janežič, Marko Pogačnik, Jani Bavčer, Zdravko Papič

N: Dnevnik

 

 

Pohvala Fundacije Brumen in Gospodarske zbornice Slovenije za naročnika

 

  • Ustavno sodišče Republike Slovenije
    O: Petra Bukovinski, Ajda Bevc


Nagrade in pohvale žirije po kategorijah:

 

1.     Znaki

 

Brumnova nagrada:

  • Frizerski Salon Rink / Hair salon Rink

O: Matic Leban

N: Klemen Rink

 

2.     Celostne podobe podjetij ali tržnih znamk

 

Brumnova nagrada:

  • Cirkus de Luks* (žirija je delo prestavila iz kategorije 3 v kategorijo 2)

AG: Grupa EE

O-I-F: Mina Žabnikar

N: Cirkus, zavod za posredništvo, založništvo in marketing v kulturi

 

Pohvali žirije:

  • Gostilna Skaručna / Skaručna Inn

AG: Gigodesign

O: Gorazd Odar

KD: Matevž Medja, Miha Klinar

AD: Tibor Kranjc

F: Simon Plestenjak, Anže Kokalj

T: Primož Mahne

TI: Borut Brezavšček

N: Gostilna Skaručna

 

  • Emkej – Znajdi se / Emkej – Be Resourceful

AG: Cizl

O-I: Nenad Cizl

N: Marko Kocjan – Emkej

 

3.     Celostne podobe institucij in dogodkov

 

Brumnova nagrada:

  • Arsem* (žirija je delo prestavila iz kategorije 2 v kategorijo 3)

AG: Studio Inak

O: Kaja Kisilak, Janez Plešnar, Goran Ivašič, Martin Mejak

N: Arsem


Pohvali žirije:

  • Ciciban planinec in mladi planinec / Ciciban <preschool>Mountaineer and Young Mountaineer

AG: Grupa EE

O: Damjan Ilić, Ivian Kan Mujezinović, Mina Žabnikar

I: Damjan Ilić, Mina Žabnikar

N: Mladinska komisija Planinske zveze Slovenije

 

  • Leto kina / Year of the Cinema

AG: Woaf

O: Andraž Filač

N: JZ Kinodvor

 

4.     Embalaža

 

Brumnova nagrada:

  • SoapUp serija

O: Blaž Bajželj

N: Zenhui Design Studio Marisa Zenone

 

Pohvali žirije:

  • Leis* (žirija je delo prestavila iz kategorije 2 v kategorijo 4)

AG: Gigodesign

O: Špela Rihar

KD: Matevž Medja, Miha Klinar, Luka Stepan

F: Andraž Šapec

T: Primož Mahne

TI: Manca Gracar

M: Ranko Novak (ALUO UL)

N: Rimarket

 

  • Ivankin, domači izdelki / Ivankin, homemade products

AG: Svetlomodro

O: Jan Petrič

N: Domačija Žagni

 

5.     Produktna grafika in uporabniški vmesniki

Brumnova nagrada ni podeljena

 

6.     Oglaševanje

Brumnova nagrada ni podeljena

 

7.     Plakati

 

Brumnova nagrada:

  • Le petit Festival du Théâtre, 2012

O: Radovan Jenko

N: Le petit Festival du Théâtre, Dubrovnik

 

Pohvale žirije:

  • Festival migrantskega filma 2013 serija

AG: Pristop

O: Martina Kokovnik Hakl

T: Drago Mlakar

N: Festival migrantskega filma

 

  • Mesto žensk / City of Women serija

O: Tanja Radež

N: Mesto žensk – Društvo za promocijo žensk v kulturi

 

  • Imam(o) problem / Ubiqitous Greed (I/We Have a Problem)

O: Primož Zorko

N: Blokovi

 

  • 30. grafični biennale / 30th Biennial of Graphic Arts serija

AG: Grupa EE

O: Ivian Kan Mujezinović

N: Mednarodni grafični likovni center

 

8.     Koledarji

 

Brumova nagrada:

  • Ravnilo, ki meri čas / Ruler, that measures time

AG: Grey Ljubljana

O: Matija Primc

KD: Petra Krulc

T: Tomaž Apohal

N: Mizarstvo Bobič

 

9.     Ovitki in naslovnice

 

Brumnova nagrada:

  • Dnevnikov Objektiv serije

O-F: Tomato Košir

AD: Samo Ačko (art direktor časopisa Dnevnik)

Avtor stare naslovnice Objektiva: Ranko Novak

soavtorji pri posameznih naslovnicah:

F: Katja Žerko, Dnevnik

T: Zdravko Duša

U: Miran Lesjak

TI: Katja Brezočnik

D: Tjaša Zajc, Kapetan & Zoran Srdič Janežič, Marko Pogačnik, Jani Bavčer, Zdravko Papič

N: Dnevnik

 

 

Pohvala žirije:

  • Prišleki, zbirka serija (žirija je delo prestavila iz kategorije 14 v kategorijo 9)

I: Zoran Pungerčar

N: LUD Literatura

 

10.  Znamke in vrednostni papirji

Brumnova nagrada ni podeljena


11.  Drobno gradivo

Brumnova nagrada ni podeljena

 

Pohvali žirije:

  • Kratochwill – medeno pivo, kozarec / Kratochwill honey beer glass

AG: Futura

O: Marko Piškur, Janez Vizjak

KD: Žare Kerin, Zoran Gabrijan

AD: Žare Kerin

N: Kratochwill

 

  • 3-minutna čajna zgodbica / 3 minute tea story

AG: PraPesa

O: Sara Badovinac, Peter Zabret

N: PraPesa

 

12.  Črkovne vrste

 

Brumnova nagrada:

  • Stat Pro, črkovna družina / Stat Pro, Type Family

O: Jure Kožuh

N: Jure Kožuh

 

Pohvala žirije:

  • Morgana

O: Samo Ačko

N: Samo Ačko

 

13.  Revije in časopisi

 

Brumnova nagrada:

  • Dnevnik, časopis / Dnevnik, newspaper in Dnevnikov Objektiv, tedenski magazin / Dnevnikov Objektiv, weekly magazine
    (žirija je združila 2 deli)

Dnevnik, časopis / Dnevnik, newspaper

AG: Dnevnik

O: Samo Ačko, Aljaž Vindiš

AD: Samo Ačko

I: Roman Ražman

U: Suzana Rankov, Vojko Flegar, Domen Caharijas, Blaž Laterner, Majda Hostnik, Zoran Senković, Peter Pahor, Sven Berdon, Vesna Vuković, Matej Štakul, Gregor Butala

TI: Janez Štembergar

IO: Roman Rot, Franci Ambrožič, Janez Štembergar, Andreja Židanik, Vid Brezočnik, Jure Tomelj, Barbara Rev

N: Dnevnik


in

Dnevnikov Objektiv, tedenski magazine / Dnevnikov Objektiv, weekly magazine

AG: Dnevnik

O: Samo Ačko, Aljaž Vindiš

AD: Samo Ačko

I: Matej Stupica, Tomato Košir, David Krančan, Aljaž Fejzo Košir,

Jernej Stritar, Roman Ražman, Urh Sobočan, Nenad Cizl, Miha Artnak

U: Suzana Rankov, Miran Lesjak, Sonja H. Vogrič

TI: Janez Štembergar

IO: Kaja Brezočnik

N: Dnevnik

 

Pohvali žirije:

  • Tribuna, časopis / Tribuna, newspaper

AG: Časopis Tribuna

O: in no particualr order / brez vrstnega reda: Ana Bogataj Teja Maksl Gregor Inkret Sašo Slaček Anže Dolinar Nika Mahnič Manuel Garí Tjaša Mislej Ciril Oberstar Špela Alič Simon Smole Simon Belak Katja Čičigoj Izidor Barši Goran Bečirevič Sami al-Daghistani Tina Dolinšek Mirjana Frank Sergej & Aljoša Harlamov Asja Hrvatin Urban Jakša Aljaželenko Matjaž Juren Zaza Jurij Smrke Jasmina Šepetavc Lana Durjava Nejc Prah Aljaž Košir – Fejzo Robert Bobnič Aljaž Vindiš Jernej Kaluža Anej Korsika Kaja Kraner Tina Krušec Gašper Krstulović Sebastijan Lamut Natalija Majsova Dragan Nikčevič Nina Perger Lidija Radojević Tibor Rutar Borut Trpin Katja Utroša Pia Brezavšček Marisa Žele Sanja Orlač Aleš Mendiževec Jernej Pribošič Urša Adamič Ada Černoša Božidar Kolar Andreja Vezovnik Luka Tetičkovič David Potočnik Andrej Tomažin Simona Jerala Dare Pejić Daniel Sheppard Miha Kordiš Simona Sušec Jan Simončič Matic Kocjančič Samo Šmajgl Andrej Grubačić Jure Lesjak Jan Grilc Luka Mesec Samo Bohak Zala Razpotnik Tamara Voštinič Matija Potočnik Pribošič Mark Požleb Primož Krašovec Anita Volčanjšek Sonja Zlobko Zala Sajko Chibi Kaja Poteko Barbara Samjila Rok Kovač Sara Živkovič Infoshop Mi Smo Univerza Davor Orlič Neja Marković Nenad Jelesijević  Klemen Ilovar Biba Košmerl Nemanja Knežević Luka Seme Istvan David Andrej Lamut Jon Žagar Dejan Kralj Eva Mlinar Matija Medved Adrijan Praznik Nejc Franetič Anže Jesenovec Ana Baraga Jana Božič 1107 Katra Petriček Katarina Jazbec Ajda Schmidt Tjaša Pogačar Marijo Župan Jure Kastelic Dijana Vukojević Tadej Vaukman Aljaž Celarc Peter Kalinski Katja Šircelj Neja Tomšič Gregor Makovec Mark Požlep Mia Ventin Martyna Rezpecka Brane Anna Gabriela Trzpil David Krančan Miha Kosmač Uroš Acman  Anna Ehrlemark Rok Kovač Mirjana Frank Barbara Smajila Domen Dovgan Sašo Furlan Matjaž Komel Suzana Brborović Nataša Košmerl Nika Erjavec Taj Zavodnik  …

M: Tribuna

N: ŠOU Ljubljana Tribuna, časopis

 

  • Cirkus Listnik / Cirkus Zine

AG: Grupa EE

O-I: Mina Žabnikar

N: Cirkus, zavod za posredništvo, založništvo in marketing v kulturi

 

14.  Knjige in knjižne zbirke

 

 

Brumnova nagrada:

  • Niko Kralj: Neznani znani oblikovalec / Niko Kralj: the unknown famous designer

AG: Matej Koren studio

O: Matej Koren, Aljaž Vindiš

N: Muzej za arhitekturo in oblikovanje

 

Pohvale žirije:

 

  • Deček brez popka | Slike iz otroštva / The boy without a belly button | Images of childhood

O: Tomato Košir

F: Katja Žerko

U: Zdravko Duša

N: KD Myra Locatelli

 

  • fao 37.2.1, divji jadran / fao 37.2.1, wild adriatic

O-I: Barbara Ogrič Markež

F: Klemen Košir, Janez Marolt

T: Klemen Košir

N: Klemen Košir

 

  • Nekropola / Necropolis – odličnosti pri uporabi tipografije

O: Aljaž Vesel

M: Ranko Novak (ALUO UL)

N: Javna agencija za knjigo RS

 

  • Glej, 40 let / Glej <watch>, 40 years

AG: Grupa EE

O: Ivian Kan Mujezinović

N: Gledališče Glej

 

15.  Infografika

 

Brumnova nagrada:

  • Ustavno sodišče Republike Slovenije, obrazca / Submission forms for Constitutional Court of the Republic of Slovenia

O: Petra Bukovinski, Ajda Bevc

N: Ustavno sodišče Republike Slovenije

 

Pohvala žirije:

  • Triglav – Planinski zemljevid / Triglav – Hiking map

AG: Sidarta

O: Lojze Miklavčič

AD: Janez Skok

I: Milan Plužarev

U: Marko Pintarič

N: Sidarta

 

  • Objektivno serija

O: Aljaž Vindiš

AD: Samo Ačko

T: Aljaž Vindiš

U: Miran Lesjak

N: Dnevnik

 

16.  Katalogi, monografije in letna poročila

 

Brumnova nagrada:

  • Cibra: festival filma in besede / Cibra: film and words festival

O: Anja Mejač

N: Asociacion Cultural ”El viento de la luna”

 

Pohvali žirije:

  • Telo. Made in Me / Body. Made in Me

O: Matic Tršar

F: Uroš Abram

N: Galerija Božidar Jakac, Kostanjevica na Krki

 

  • Oblika Atmosfere

 

O: Radovan Jenko

N: La Look

 

17.  Splet

Brumnova nagrada ni podeljena

Pohvali žirije:

  • Kofein.si

www.kofein.si

AG: Kofein dizajn

O: Jana Jazbec

KD: Zarja Vintar

T-U: Rdeči oblak

N: Kofein dizajn

 

  • Trust me, it’s art  (žirija je delo prestavila iz kategorije 18 v kategorijo 17)

www.trustmeitsart.com

AG: Ansambel

O: Nejc Prah

TI: Klemen Ilovar

IO: Jure Martinec

IA: Nejc Prah

N: Ansambel

 

18.  Spletne in mobilne aplikacije

Brumnova nagrada:

  • A do B: Ljubljana

www.r-t-o.si/a-to-b-ljubljana

AG: Društvo Pekinpah

O: Sebastian Žetko

TI: Matej Bukovinski, Luka Penger (Guerrilla Code)

N: Regionalna razvojna agencija Ljubljanske urbane regije in Društvo Pekinpah

Seznam nagrajencev – odpri pdf



© BVSS 2013